FIXNÍ ZUBNÍ NÁHRADY

ZAVOLEJTE NÁM

+420 777 134 305

NAPIŠTE NÁM

NAVŠTIVTE NÁS

Na Plzeňce 1235/2, Praha 5

ZUBNÍ NÁHRADY

Zubní implantáty jsou základem pro další zubní náhradu, která může být buď snímatelná (tzv. hybridní protéza), nebo připevněná korunkami či můstkem přímo do čelisti (tzv. fixní protéza). V některých případech i snímatelnou zubní protézu je možné ukotvit. V oblasti vyhotovení zubních náhrad naše zubní ordinace SofiDent spolupracuje s nejlepšími stomatologickými laboratořemi v Praze.

FIXNÍ ZUBNÍ NÁHRADY

Hlavním charakteristickým znakem fixních náhrad je to, že je pacient nemůže sám vyjímat. Mezi fixní zubní náhrady patří především korunky a můstky. Korunky se nasazují na porušené zuby, ztracené zuby se zpravidla nahrazují můstky.

ZUBNÍ KORUNKA

Image

Korunka je umělý dutý zub, který slouží k pokrytí celého povrchu zubu nebo jeho větší části. V současné době existuje celá řada korunek, které se liší především materiálem, z něhož jsou vyrobeny. Rozlišujeme tak korunky kovové, kompozitní a porcelánové, které se dále dělí na kovokeramické, zirkonové a korunky z presované keramiky. V závislosti na konkrétním problému naši zubní lékaři Vám doporučí nejvhodnější materiál.

Estetické keramické korunky, neboli celokeramické zubní náhrady jsou vrcholem v moderní estetické stomatologii. Jedná se o „bezkovovou“ korunku, kde jediným použitým materiálem je keramická hmota, která se přizpůsobuje odstínu vlastních zubů. Při nasazení korunky se na ošetřovaný zub aplikují barevně upravené cementy. Celokeramické korunky jsou nejen vysoce estetické, ale i dostatečně mechanicky odolné pro přední zuby i pro stoličky. Celokeramická korunka může být upevněna na přirozeném zubu nebo implantátu.

Nejčastěji používanými materiály pro celokeramické korunky jsou lithiumdisilikát (tzv. e-max korunky) a zirkon. Oba materiály jsou velice kvalitní a dobře se doplňují. Lithiumdisilikát se lepí adhezivně, zirkon se cementuje. Oproti zirkonové dosahuje e-max korunka vyššího stupně estetiky. Výhodou je také způsob lepení, který zaručuje vyšší stupeň krčkového uzávěru a tedy menší riziko zubního kazu.

ZUBNÍ MŮSTEK

Můstek se skládá z umělého zubu taveného mezi dvěma korunkami, který je pomocí nich pevně nalepený na obroušené vedlejší zuby nebo zubní implantáty sousedící s mezerou, kde zub chybí. Můstky bývají tří druhů, a to tradiční, implantátové a marylandské. Tradiční můstek se používá, když na každé straně mezery jsou vlastní zdravé zuby, které se pak obrousí pro nasazení korunky. Implantátový můstek se používá, pokud nemáte dostatečně zdravé a pevné zuby k podpoře můstku nebo když Vám chybí několik zubů. Tento typ můstku je zakotven na zubních implantátech, které jsou pro tento účel chirurgicky umístěny do čelistní kosti. Marylandský můstek se používá, pokud se mezera nachází v přední části chrupu.

FIXNÍ ZUBNÍ NÁHRADY CENIK

Metalokeramická korunkaod 6000,-
Celokeramická korunka6500 - 8000,-
Keramická onlay/overlay ("výplň")6500,-

OBJEDNAT SE

+420 777 134 305

CHYBÍ VÁM ZUB?

PROTETICKÁ STOMATOLOGIE

OBJEDNAT SE

Na Plzeňce 1235/2, Praha 5 - Smíchov

ZAVOLEJTE NÁM

+420 777 134 305

NAPIŠTE NÁM

NAVŠTIVTE NÁS

Na Plzeňce 1235/2, Praha 5

RODINNÁ ZUBNÍ ORDINACE

Sofident je zubní klinika na Praze 5, jejíž dveře jsou pro Vás vždy otevřeny. Nabízíme kvalitní léčbu a komplexní péči. Škála služeb, které naše zubní klinika na Praze 5 poskytuje, zahrnuje jak prevenční prohlídky, tak i náročné chirurgické zákroky. Všechny úkony a zákroky se provádějí na půdě jedné kliniky, proto se nebudete muset zatěžovat zbytečným cestováním a čekáním. S námi volíte tu nejlepší zubní kliniku na Praze 5.

ZŮSTAŇTE V KONTAKTU

OTEVÍRACÍ DOBA

Pondělí 08:00 - 17:00 
Úterý 08:00 - 14:00 
Středa 08:00 - 14:00 
Čtvrtek 08:00 - 20:00 
Pátek 08:00 - 14:00 
Sobota Zavřeno*
Neděle Zavřeno*
* Dle předchozí dohody
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.