DĚTSKÁ STOMATOLOGIE

ZAVOLEJTE NÁM

+420 777 134 305

NAPIŠTE NÁM

NAVŠTIVTE NÁS

Na Plzeňce 1235/2, Praha 5

PÉČE O DĚTSKÝ CHRUP

Odpovědnost za stav zubů dítěte nesou zpravidla rodiče. Je velice důležité nejen pravidelně vodit děti k zubaři, ale i naučit je správně o své zuby a dutinu ústní pečovat. Správnou péčí o ústní dutinu od narození dítěte je možné předejít vzniku a následné léčbě zubního kazu. O zásadách prevence zubního kazu a péče o dětské zuby Vám poví naši dentální hygienistky a zubní lékař, který se zaměřuje na dětskou stomatologii. Rádi Vám poskytnou informace o správné výživě, hygieně, fluoridaci a odstranění různých zlozvyků u dětí.

KOMPLEXNÍ VSTUPNÍ VYŠETŘENÍ PRO DĚTI

Cílem vstupního vyšetření pro děti je zjistit stav tvrdých a měkkých tkání ústní dutiny a také získat od rodičů informace o dodržení dentální hygieny a způsobu stravování dítěte. Toto vyšetření zahrnuje následující výkony:

  • zhotovení přehledového panoramatického rentgenu OPG (ortopantomogramu);
  • zhotovení detailních digitálních RVG snímků zubů, příp. bite-wing snímků pro kontrolu; mezizubních prostorů a prostorů pod výplněmi u zadních zubů;
  • detailní vyšetření zubů a dásní pomocí lupových brýlí, příp. intraorální kamery;
  • kontrola kvality stávajících výplní a zjištění úrovně dětské zubní hygieny;
  • zhodnocení postavení zubů a čelistí v rámci ortodontické prevence;
  • v případě nutnosti sestavení s rodičem plánu léčby.

PEČETĚNÍ FISUR (TZV. SEALING)

Image

Co je to vlastně fisura? Jedná se o malou rýhu v zubu, kterou se mohou dostávat dovnitř bakterie. Tyto rýhy jsou lokalizovány převážně na kousacích plochách stoliček a třenových zubů. Pečetění fisur je preventivní zákrok, který se provádí většinou u dětí za účelem ochránit čerstvě prořezané zuby před vznikem zubního kazu. Ideální dobou pro pečetění je období co nejdříve po prořezání daného zubu. V té době ještě nejsou rýhy osídlené bakteriemi, které způsobují kazy, a proto má pečetění největší šanci na dlouhodobý úspěch v dětské stomatologii. Místa nejvíce náchylná ke vzniku zubního kazu se pokryjí speciálním pečetícím materiálem, který uzavře nebezpečným bakteriím přístup do těchto obtížně čistitelných částí zubu.

ANALGOSEDACE

Jakýkoliv výkon (od odstranění zubního kazu až po dentální hygienu) můžeme provést v analgosedaci, což je anestezie pomocí analgetika se sedativem. Zatímco celková anestezie znamená, že dítě je kompletně uspáno, analgosedace způsobí necitlivost a mozek přestane vnímat bolest. Malí pacienti v tomto stavu sami dýchají, ale během výkonu spí a ošetření si posléze nepamatují. Při analgosedaci používáme bezpečné a účinné inhalační analgetikum Entonox, známý jako „rajský plyn“, který má potřebný rychlý nástup a ústup účinku.

DĚTSKÁ STOMATOLOGIE CENIK

Ošetření kazu (bíla výplň uvolňující F)od 450,-
Pečetění zubu, fluoridace750,-
Fluoridace zubů450,-

OBJEDNAT SE

+420 777 134 305

Nemáš dárek pro svého miláčka к Svatkům?

ZÁCHOVNÁ STOMATOLOGIE

OBJEDNAT SE

Na Plzeňce 1235/2, Praha 5 - Smíchov

ZAVOLEJTE NÁM

+420 777 134 305

NAPIŠTE NÁM

NAVŠTIVTE NÁS

Na Plzeňce 1235/2, Praha 5

RODINNÁ ZUBNÍ ORDINACE

Sofident je zubní klinika na Praze 5, jejíž dveře jsou pro Vás vždy otevřeny. Nabízíme kvalitní léčbu a komplexní péči. Škála služeb, které naše zubní klinika na Praze 5 poskytuje, zahrnuje jak prevenční prohlídky, tak i náročné chirurgické zákroky. Všechny úkony a zákroky se provádějí na půdě jedné kliniky, proto se nebudete muset zatěžovat zbytečným cestováním a čekáním. S námi volíte tu nejlepší zubní kliniku na Praze 5.

ZŮSTAŇTE V KONTAKTU

OTEVÍRACÍ DOBA

Pondělí 08:00 - 17:00 
Úterý 08:00 - 14:00 
Středa 08:00 - 14:00 
Čtvrtek 08:00 - 20:00 
Pátek 08:00 - 14:00 
Sobota Zavřeno*
Neděle Zavřeno*
* Dle předchozí dohody
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.