OŠETŘENÍ KOŘENOVÝCH KANÁLKŮ

ZAVOLEJTE NÁM

+420 777 134 305

NAPIŠTE NÁM

NAVŠTIVTE NÁS

Na Plzeňce 1235/2, Praha 5

CO TO JE ENDODONCIE?

Endodoncie je jedna ze specializací zubního lékařství, která se zabývá zubní dření, což je měkká tkáň vyplňující dřeňovou dutinu a kořenové kanálky. Zubní dřeň je bohatá na nervy a krevní cévy, vyživující zub a umožňující jeho růst.

NA VĚKU ZÁLEŽÍ

K endodontickým zákrokům častěji dochází u dospělých pacientů. Je to podmíněno tím, že v dospělosti nemá zubní dřeň téměř žádnou regenerační schopnost. V případě jejího odumření zaniká propojení s krevním řečištěm a bílé krvinky tak nemohou zabránit případnému šíření infekcí. Endodontické ošetření, neboli ošetření kořenových kanálků má za cíl odstranit infikovanou zubní dřeň a vyčistit systém kořenových kanálků, aby bylo možné jej následně hermeticky zaplnit.

KDY JE ENDODONTICKÉ OŠETŘENÍ NUTNÉ?

Endodontické ošetření je nezbytné v případě, když zubní kaz již dosáhl zubní dřeně. Kvalitním ošetřením kořenových kanálků se nám často podaří infekční kostní ložisko vyhojit a tím zub zachovat.

JAK ENDODONTICKÉ OŠETŘENÍ PROBÍHÁ?

Image

Cílem celého endodontického zákroku je ošetřit kořenové kanálky zubu v celé jejich délce, která se zjišťuje jak pomocí RTG snímků, tak i elektronicky. Ošetření zubních kanálků spočívá v čištění infikované kořenové tkáně a následném zaplnění kořenového kanálku, který musí být dostatečně rozšířený a zbavený veškerých infikovaných zbytků zubní dřeně. K tomu slouží speciální chemická dezinfekce a endodontický motor. Dalším důležitým krokem je hermetické zaplnění kořenového kanálku. Nejčastěji se plní gutaperčovými čepy a speciální pastou (tzv. sealerem), která po čase v zubním kanálku ztuhne. Tím se kořenový kanálek stane neprůchodným pro bakterie a infekce již nebudou moct vnitřek zubu osídlit.

JE TO JEDNODUCHÝ ZÁKROK?

Ošetření zubních kanálků je velice náročné po stránce používaných přístrojů, nástrojů a materiálů a zároveň vyžaduje od zubaře zručnost a preciznost. Aby byla dosažena maximální kvalita, pracuje se pod operačním mikroskopem. Vzhledem k nutnosti čistého operačního pole se používají jednorázové sterilní nástroje a tzv. kofferdam, což je gumová blána na obepínání ošetřovaného zubu, která má zabránit znečištění kořenových kanálků slinou či krví.

PROČ NADSTANDARD?

Endodontické ošetření metodou centrálního čepu je poměrně archaický přístup. Proto svým pacientům nabízíme výhradně endodontické ošetření metodou kondenzace, které se považuje za nadstandard a není hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. V naší zubní ordinaci vždy dbáme na to, aby nadstandardnímu způsobu ošetření, které si pacienti platí sami, předcházelo důkladné seznámení s cenou.

OŠETŘENÍ KOŘENOVÝCH KANÁLKŮ CENIK

Ošetření jednokořenového zubuod 3100,-
Ošetření vicekořenového zubuod 5010,-
Dostavba zubu1000 - 2600,-

OBJEDNAT SE

+420 777 134 305

Nemáš dárek pro svého miláčka к Svatkům?

ZÁCHOVNÁ STOMATOLOGIE

PREVENCE A LÉČBA ZUBNÍHO KAZU

Jak vzniká zubní kaz? Nejčastější příčinou poškození zubních tkání je...

DENTÁLNÍ HYGIENA

Zdraví Vašich zubů a dásní přímo závisí na kvalitě hygieny...

DĚTSKÁ STOMATOLOGIE

Péče o dětský chrup Odpovědnost za stav zubů dítěte nesou...

PARODONTOLOGIE PRAHA

Parodontologie se zabývá léčbou a zachováním tkání, které slouží jako...

OBJEDNAT SE

Na Plzeňce 1235/2, Praha 5 - Smíchov

ZAVOLEJTE NÁM

+420 777 134 305

NAPIŠTE NÁM

NAVŠTIVTE NÁS

Na Plzeňce 1235/2, Praha 5

RODINNÁ ZUBNÍ ORDINACE

Sofident je zubní klinika na Praze 5, jejíž dveře jsou pro Vás vždy otevřeny. Nabízíme kvalitní léčbu a komplexní péči. Škála služeb, které naše zubní klinika na Praze 5 poskytuje, zahrnuje jak prevenční prohlídky, tak i náročné chirurgické zákroky. Všechny úkony a zákroky se provádějí na půdě jedné kliniky, proto se nebudete muset zatěžovat zbytečným cestováním a čekáním. S námi volíte tu nejlepší zubní kliniku na Praze 5.

ZŮSTAŇTE V KONTAKTU

OTEVÍRACÍ DOBA

Pondělí 08:00 - 17:00 
Úterý 08:00 - 14:00 
Středa 08:00 - 14:00 
Čtvrtek 08:00 - 20:00 
Pátek 08:00 - 14:00 
Sobota Zavřeno*
Neděle Zavřeno*
* Dle předchozí dohody
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.