PREVENCE A LÉČBA ZUBNÍHO KAZU

ZAVOLEJTE NÁM

+420 777 134 305

NAPIŠTE NÁM

NAVŠTIVTE NÁS

Na Plzeňce 1235/2, Praha 5

JAK VZNIKÁ ZUBNÍ KAZ?

Nejčastější příčinou poškození zubních tkání je zubní kaz. Může být způsobený bakteriální infekcí, bakteriemi ze zubního plaku či špatnou ústní hygienou. Někdy je podmíněn i kvalitou zubních tkání, která zase souvisí se zdravotním stavem a genetickým pozadím.

JAKÉ EXISTUJÍ DRUHY ZUBNÍHO KAZU?

Podle rychlosti průběhu může být zubní kaz akutní, chronický nebo zastavený. Dále rozlišujeme zubní kaz skloviny, zuboviny (dentitu) a cementu, což jsou tvrdé tkáně zubu. Zatímco u dětí zubní kaz postihuje zejména žvýkací plošky zubů, u dospělých je to především tzv. mezizubní kaz, který vzniká nečištěním mezizubních prostor. Neléčený zubní kaz vede k poškození zubní dřeně a v pozdějších stádiích i k tvorbě infekčního kostního ložiska v oblasti kořenového hrotu zubu.

JAK LÉČIT ZUBNÍ KAZ?

Image

Při léčbě zubního kazu platí pravidlo čím dříve, tím lépe. Léčba zubního kazu je o to složitější, čím více jsou tvrdé zubní tkáně zničeny. Vhodnou metodu léčby zubního kazu zubní lékař stanoví na základě vyšetření. Počínající zubní kaz lze v dnešní době léčit bez nutnosti „vrtání“, a to pomocí koncentrovaných fluoridů nebo ozónu. Takové ošetření je naprosto bezbolestné. Léčba pokročilého stádia zubního kazu spočívá v jeho odstranění odvrtáním a vyplnění vzniklého otvoru plombou, neboli zubní výplní. Pokud však zubní kaz v pokročilém stádiu zasáhl i zubní dřeň, pak je nutné ošetření systému kořenových kanálků zubu. Veškeré zmíněné zákroky jsou v naší zubní ordinaci prováděny bezbolestně s použitím místní anestézie.

AMALGÁM NEBO „BÍLÁ“ PLOMBA?

Druh zubní plomby se volí na základě vyhodnocení lékaře s ohledem na přání pacienta. Zpravidla se vybírá mezi bezplatnou amalgámovou a zpoplatněnou „bílou“ zubní plombou (kompozitní). Amalgám je nejpevnějším materiálem, který však má celou řadu nevýhod, jako je toxicita (obsahuje škodlivou rtuť), expanze objemu (v případě nedostatečné tloušťky se stěna zubu může odlomit), špatné adhezivní vlastnosti (vazba se zubem) a nemožnost použití do viditelných oblastí úsměvu. Kompozitní zubní plomby jsou vysoce estetické, mají lepší adhezní vlastnosti a hlavně neobsahují rtuť. Kompozitní zubní plomby mohou být chemicky nebo světlem tuhnoucí. Špičkového estetického výsledku umožňují dosáhnout světlem tuhnoucí zubní výplně (fotokompozity). Chemicky tuhnoucí zubní výplně jsou považovány za méně kvalitní a nedají se barevně vrstvit.

PREVENCE A LÉČBA ZUBNÍHO KAZU CENIK

Bilá kompozitní výplň1100 - 2500,-
Skloionomerní výplň750 - 950,-

OBJEDNAT SE

+420 777 134 305

Nemáš dárek pro svého miláčka к Svatkům?

ZÁCHOVNÁ STOMATOLOGIE

OBJEDNAT SE

Na Plzeňce 1235/2, Praha 5 - Smíchov

ZAVOLEJTE NÁM

+420 777 134 305

NAPIŠTE NÁM

NAVŠTIVTE NÁS

Na Plzeňce 1235/2, Praha 5

RODINNÁ ZUBNÍ ORDINACE

Sofident je zubní klinika na Praze 5, jejíž dveře jsou pro Vás vždy otevřeny. Nabízíme kvalitní léčbu a komplexní péči. Škála služeb, které naše zubní klinika na Praze 5 poskytuje, zahrnuje jak prevenční prohlídky, tak i náročné chirurgické zákroky. Všechny úkony a zákroky se provádějí na půdě jedné kliniky, proto se nebudete muset zatěžovat zbytečným cestováním a čekáním. S námi volíte tu nejlepší zubní kliniku na Praze 5.

ZŮSTAŇTE V KONTAKTU

OTEVÍRACÍ DOBA

Pondělí 08:00 - 17:00 
Úterý 08:00 - 14:00 
Středa 08:00 - 14:00 
Čtvrtek 08:00 - 20:00 
Pátek 08:00 - 14:00 
Sobota Zavřeno*
Neděle Zavřeno*
* Dle předchozí dohody
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.